Познатата актерка во болница – доживеа срцев удар


Мирослава Мира Ступица, прочуената српска глумица, доживеа срцев удар. По веста која го потресе регионот за смртта на Драган Николиќ, оваа вест исто така ги шокираше фановите.mira-3uyk67i67i76i67-43795

Актерката во август го прослави 92-от роденден.

Мира моментално е во болница каде лекарите даваат се од себе.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1