ТЕШКА СООБРАЌАЈКА ВО АЕРОДРОМ – BMW се заби во бетонска ограда


Тешка сообраќајна незгода се случи на булеварот „Трета македонска бригада“ во скопската населба Аеродром, кога возило со неприлагодена брзина изгубило контрола и се забило во бетонска ограда среде булевар.

фото - Курир.мк

фото – Курир.мк

Според очевидци на настанот, возачот на едниот автомобил возел премногу брзо и сакајќи да избегне судир со друго возило, излетал од патот и директно се забил во жардиниера.

 

Полицијата врши увид на местото на несреќата

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1