Тешка сообраќајна несреќа кај Кичево – се судрија 4 возила


Поради сообраќајна незгода кај местото Колибари пред Кичево, сообраќајот на патниот правец Гостивар-Кичево се одвива наизменично по една коловозна лента во двата правци.

KicevoОд Секторот за внатрешни работи – Охрид потврдија дека во сообраќајката учествувале четири возила.

Полицијата врши увид на местото на несреќата.

Поради тоа движењето на возилата на оваа делница е делумно забавено, соопшти АМСМ.

Засега нема детали за сообраќајката, ниту дали има повредени или жртви.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1