Тешко болно 3-годишно девојче, за три дена се излекува со пиење сребрена вода


Еве еден личен пример. Всушност така е и настаната целата приказна. Татко ми имаше операција на срце по која му кажуваат дека тој ќе мора цел живот да биде на апчиња поради срцето и ќе мора да ги пие до крајот на животот.

Оваа млада хероина се грижи за здравјето на многу луѓе, доближувајќи ги до Органската храна секојдневно. Анастасија Ашкилова е дипломирана актерка која по волја на судбината се занимава со Органска храна, мотивирајќи ги домашните производители да произведуваат, а граѓаните да се хранат и бидат здрави. Еве ги нејзините искуства во интервју за Точка.ком.мкanastasija-630x418

Еве еден личен пример. Всушност така е и настаната целата приказна. Татко ми имаше операција на срце по која му кажуваат дека тој ќе мора цел живот да биде на апчиња поради срцето и ќе мора да ги пие до крајот на животот. Татко ми таков каков што е, по три месеци рече “Јас ова не го можам и нема шанси да го правам. Сакам да видам што можам да направам со себе”… Тој започнува да конзумира исклучиво органска храна. Знае да се напие и вино и ракија, но се разбира – органско. Прекинува да пие било каква терапија, престанува да оди дури и на контрола и еве сега после неколку години да ни земат крв мислам дека неговата ќе биде поздрава.

Има пример и со уште еден органски производ – сребрена вода. Девојче на мои блиски пријатели лежи на клиника од неизлечлива бактерија во крвта. Тие ми се јавуваат за матичен млеч и ми кажуваат што е проблемот, а јас им препорачав сребрена вода. Девојчето беше во тешка состојба, не можеше да го станат 2 недели, мало.. само 3 години. Јас им објаснив како се пие сребрената вода, да речеме дека беше среда, кога се слушнавме повторно беше сабота и тие ми кажуваат дека го пуштиле девојчето дома! Јас бев зачудена… како ја пуштиле дома? Што се случува? Тие ми викаат “ти како што ни објасни, и’ дававме по една чаша сребрена вода наутро и една навечер” .. Јас им кажав само едно капаче! Но вие сте направиле супер штом сте успеале да го излекувате девојчето со поголемата доза.

Целата статија прочитајте ја на Точка.ком.мк

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1