Тетка херој – 5 месечниот внук кој престана да дише среде автопат е добро (Видео)


Тетката Памела му го спаси животот на петмесечното внуче со вештачко дишење на сред автопат.

Autoput spasavanje 01_1392980125_670x0Американката Памела Раусео со вештачко дишење  на сред автопатот за Флорида му го спаси живото на својот петмесечен внук Себастијан де ла Криз.

Тие биле заглавени во сообраѓајна гужва во автомобилот на тетката и бебенцето одеднаш престанало да дише и поплавело. Тетката избезумена со бебето во раце излегла на улицата и врискала за помош.

За среќа бебенцето е згрижено и се опоравува во болница. Според последните информации тоа е добро.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1