Тијана е пресреќна за сестра и Тамара


Пејачката Тијана Дапчевиќ многу се израдувала поради веста дека нејзината сестра Тамара Тодевска се мажи за своето момче Александар. Тијана своите емоции и чувства ги сподели со нејзините Фејсбук пријатели.

-Мојата Тамара, мојата друга половина, моето море, месечина, сонце и моето виножито се мажи за Александар, те бакнува сестра ти најмногу на свет до аголот на вселената и назад, напиша Тијана на Фејсбук.

Тијана решила со мајка си да ги прослави убавите вести за својата сестра, па заедно отишле на ручек во еден од рестораните во Белград.500tiki-tami_wide

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1