Тинејџер ограбен на Партизанска во Скопје


Две непознати лице ограбиле 15-годишно момче на булеварот Партизански Одреди во Скопје.

Според информациите на МВР, вчера во 18.45 часот во полициската станица Карпош, И.T. (39) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 17.20 часот на автобуска постојка на булевар Партизански Одреди две непознати лица извршиле разбојништво над нејзиниот 15-годишен син.

Сторителите го пресретнале и му побарале пари, по што малолетникот исплашен им ги дал парите што ги имал со себе. Полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1