Ако сте ваделе пари од банкомат во аеродором проверете си ги сметките – најден вметнат детектор


На банкомат на булеварот Видео Смилевски Бато во скопската општина Аеродром биле вградени двојна тастатура и двоен скенинг детектор.

Додатоците ги приметил граѓанин додека вадел пари од банкоматот по што пријавил во полицијата.

По проверката од претставник на банката било потврдено дека се работи за нелегално поставени додатоци.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1