Тинејџер си ја отсекол раката за да не игра видео-игри


Тинејџер од Кина си ја отсече раката со цел да престане да игра игри на интернет, од што бил зависен.

Момчето кое има 19 години, оставило порака во својата соба на која пишувало:video igri

-Мамо, отидов на кратко во болница. Не грижи се, ќе се вратам вечерва.

Тој си ја отсекол левата рака кај зглобот, па ја оставил на подот во својата соба и викнал такси за да оти во болница.

За среќа хирурзите успешно му ја зашиле раката на место и целосно му ја вратиле функцијата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1