Tлото не се смирува – Утринава Балканот уште посилно се тресeше


Потресите на Балканот и во Европа не запираат. Италија денеска повторно се тресе по разорниот земјотрес од 6,5 степени по Рихтер.

zemjotresДо вчера се регистрирани 1.100 потреси, а потресите продолжуваат и денеска. Потреси има на секои дваесетина минути.

Утрово потреси има и во Турција, а се стресе и Грција. Потресот во Грција бил со магнитуда од 2,7 степени по Рихтер.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1