Tорта за 5 минути


Еве еден едноставен и флексибилен рецепт што ќе го претвори сладоледот во слатка магија. Нема печење, брз е за правење и апсолутно неодолив за сите љубители на слатките.

ice-cream-torta-2Набавете сендвич сладоледи, и наредете ги како на сликата:

Прелијте ги со ванила шлаг, чоколаден прелив, чоколадни бонбони или карамел сос, што и да ви е желбата.

Ќе добиете нешто вакво:

Make yourself an awesome cake with ice cream sandwiches in five minutes

356.com.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1