ТРАГЕДИЈА: Двегодишно девојче почина откако голтна батерија (ФОТО)


Двегодишната Бријана Флорер била на гости кај своите баба и дедо кога одеднаш лицето и помодрело и почнала да плука крв.

Девојчето било веднаш однесено во болница но докторите не успеале да ја спасат.devojce-12--640x426

Според докторите девојчето голтнало малечка батерија.

Докторите изјавиле дека ја оперирале скоро два часа но не успеале да го сопрат крварењето. Докторите веруваат дека батеријата почнала да испушта киселина со која и била оштетена главната артерија.

Бабата и дедото изјавиле дека незнаат кога девојчето ја голтнало батеријата. Се пртепоставува дека во текот на тие неколку дена додека била на гости кај своите баба и дедо во Оклахома, САД, девојчето ја голтнала батеријата.Brianna Florer

Фамилијата на девојчето сега собира средства за да го платат погребот на девојчето. Тие се надеваат дека ќе успеат да соберат 7500 долари колку што се потребни за да се подмират сите трошоци.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1