Ја извлекол жената од лифт и честитал Нова година и починал


25 годишниот Степхен Хевет Браун, загина за време на новогодишната ноќ во лифт во згдата на Менхетен.

Браун во лифот се нашол со уште една жена кога се заглавил лифтот меѓу спратовите. Се обидел да ја извлече и успеал но тој останал заглавен меѓу лифтот и скалите.1821334-735x400

На истиот кат се нашле неколку луѓе кои безуспешно се обиделе да го извлечат. Тие се потресени, а за медиумите покасно изјавија дека момчето пред да го издише последниот здив на сите им пожелил среќна нова година.

„Не можам да дишам. Оставете ме овде“, рекло момчето.

Неговите пријатели, по веста која била објавена во јавноста, изјавиле дека неговиот хуман гест е одраз на неговата личност и животот во кој живеел. Браун бил музичар кој свирел клавир во Њујорк.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1