Трагедија: Момче почина на часот по физичко


Стефан Арсиќ кој бил ученик во средно училиште во Лесковац, почина среде час.momce-leskovac

На 18-годишното дете кое Брзата помош се обидела да го реанимира цел час, му се слошило на среде предавања, околу 16 часот и 30 минути.

Тој имал вродена срцева маана, а вчера на часот по физичка култура паднал на подот и повеќе не станал.

До сега два пати бил опериран во Лондон.

Неговите другари со голема тага се простија од него.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1