Трагедија: Најдобри другарки, родени во ист ден – загинале заедно (ФОТО)


Лили Гадвин и Еби Роџерс биле најдобри другарки. И двете се родени се на 30. јуни 1995 година, а погинале во петок во сообраќајна несреќа, кога со автомобил излетале од патот и се забиле во ѕид во блзиина на Њу Форест.

drugarkite500

Дедото на Лили изјавил дека тоа е огрома трагедија, двете девојки да бидат родени во ист ден и да загинат заедно.

– Ова е прва трагедија, сите се шокирани со обѕир на тоа колку беа млади. Но ова е навистина чудно, двете да загинат заедно, иајавил дедото на Лили, кој додал дека семејството е шокирано, а најмногу нејзината помала сестра.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1