Трагедија во прилепско: Гром удри во брачен пар


Страшна несреќа се случи денес откако гром удри во брачен пар во прилепско.grom322

Според првичните информации околу 16 часот додека мажот и жената береле тутун на нива во селото Ново Лагово, во нив удрил гром.

Мажот починал на лице место, а жената е итно пренесена во прилепската болница.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1