ТРАГЕДИЈА ВО СРБИЈА: Се сруши авион, загинаа инструктор и студент


На аеродромот „Ечка“ кај Зрењанин се срушил авион, а во несреќата загинале инструктор за летање и студент. Веста ја потврди портпаролот на зрењанската полиција Валерија Чанји, јави Блиц.avion droga albanija

Валерија Чанји рекла дека увидот на местото на несреќата само што почнал и дека повеќе информации ќе бидат познати дури по завршувањето.

Авионот кој се срушил бил спортски двомоторен авион Цесна 310.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1