Транскрипт:Разговори на Ахмети и Тачи, за кои Заев тврди дека биле прислушкувани


Лидерот на СДСМ Зоран Заев на прес-конференција на која почна со објавување на доказните материјали против власта, тврди дека премиерот Никола Груевски и шефот на ДБК Сашо Мијалков, незаконски прислушувале 20 илјади граѓани, политичари од своите редови, како и коалициони партнери помеѓу кои и лидерот на ДУИ Али Ахмети.

NovaTV пренесува транскрипт од разговорот на Али Ахмети, за кој Заев тврди дека бил прислушкуван под дирекна наредба на Груевски и Мијалков.

ahmeti1

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1