Три лица повредени во сообраќајка во Карпош


soobrakj skopjeТри лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случи околу 18 часот на крстосницата на улиците „Партизански одреди“ и „Рузвелтова“ во Карпош.

До несреќата дошло кога се судриле два автомобили „хонда” и „ровер”. Во несреќата интервенирале три возила на Брза помош, а повредените се пренесени во болница.

Неофицијално до несреќата дошло затоа што еден од учесниците поминал на црвено светло.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1