Три работи кои ги сфатив додека авионот се уриваше


20110811-plane_crashРик Елијас седел во првиот ред на Летот 1549, авионот кој се сруши во реката Хадсон во Њујорк, во јануари 2009 година. Што сè му минало низ главата додека авионот паѓал надолу? Na TED, за прв пат јавно тој ја раскажува својата приказна.
Факултети.мк
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1