Триесет сантиметри снег на Попова Шапка


Трисетина сантиметри нов снег наврнаа ноќеска на зимско-рекреативниот центар Попова Шапка. Според вработените во сместувачките капацитети, снегот почна да паѓа во неделата околу 20 часот и во текот на ноќта формираше значителна снежна покривка.

Снегот го има и регионалниот пат Тетово-Попова Шапка, а тешко е за движење поради постојаните врнежи. Може да се помине само со теренско возило, а не со патничко моторно возило.

Од Управата за хидрометеролошки работи велат дека на Попова Шапка во наредните денови според метеролошката состојба се можни и нови врнежи од снег.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1