Трогателно ВИДЕО:Таткото на убиено девојче праќа љубов и поддршка на семејството на убиецот


robbie-parkerТаткото на Емили Паркер (6), која е убиена во масакрот во основното училипте „Сенди Хук“ во Конектикат.

Роби Паркер  изјави дека сочувствува со семејствата на другите убиени деца, како и со семејството на Адам Ланс, кој ја уби неговата ќерка.

Емили е најстара ќерка на Роби и Алиса Паркер. Семејствоо се доселило во Њутаун пред осум месеци, бидејќи Роби добил работа како лекар во итната служба за новороденчиња.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1