103 години во ова семејство се раѓале само машки деца – конечно 1 девојче


Семејството Џенкинс го слави раѓањето на Ејвен ГвинеттЏенкинс – првото девојче родено во семејството Џенкинс уште од 1909 година.

semejstvo se maziНејзините родители случајно го откриле овој интересен податок.

,,Тоа беше голем шок за нас. Кога таа се роди почнавме да ја читаме историјата на нашето семејство и откривме дека не се родило девојче цели 103 години,, велат родителите.

Дедото вели дека последната жена родена во семејството била неговата тетка Сара Олвен Џенкинс, родена во 1909 година.

,,Од тогаш мојот татко и неговиот брат имале само машки деца. Сите ние имавме синови, а и мојот син доби машко дете. Ејвен е првото девојче во семејството по толку долго време и сите сме пресреќни, вели дедото.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1