Тројца новозаболени од ХИВ во Прилеп


Три лица во Прилеп се заболени од ХИВ. Две лица се регистирани во 2014 година, а едно годинава. Сите се машки и на возраст од 20 до 29 години.

Во Прилеп од 1987 година до денес се регистрирани вкупно 11 случаи на ХИВ од кои повеќето се починати.

hiv sida

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1