Ценовник за елитна проституција: Еве кој чини 10 илјади евра


Појавувањето на бројни старлети а ТВ екраните на српските телевизии ја симна цената на Вип проститутките.

Оние кои се запознаени со овие услуги велат дека клиентите повеќе не сакаат да плаќаат големи цифри за да бидат со некоја позната убавица, бидејќи сега во ова категорија спаѓаат сите старлети, пејачки, танчерки кои секојдневно се појавуваат во медиумите.prostitucija1

-Се разбира елитата останува елита, па Вип дамите кои својот буџет го дополнуваат со повремени средби со моќни и богати бизнисмени и политичари и понатаму држат цена, обаснува изворот.

Меѓу нив има и некои сосема изненадувачки имиња и не се работи само за старлети, туку и за жени со сериозни пејачки кариери, актерки…

– Генерално, цените се паднати во однос на минатите години – вели изворот кој е запознаен со ситуацијата, и објаснува:

– Во Србија во моментов работат неколку синџири на организирана проституција за т.н. ВИП клиенти. Нив им се нудат пејачки, актерки, ТВ водителки, а цените се од 1.000 до 5.000 евра за една ноќ, но највисоката цена сега ретко кој сака да ја плати. За исти или малку повеќе пари може да добијат неделен фул третман со три врвни убавици во некој од луксузните клубови во Србија, Црна Гора и Босна.

Сепак, постојат и оние кои не штедат за да бидат со познати дами.

Добар познавач на ситуацијата на пазарот за продажба на сексуални услуги, вели дека прецизен ценовник на ВИП проститутките речиси е невозможно да се направи.

– Некои од нив работат сами, без макроа и цената ја утврдуваат според моменталното расположение или според тоа колку пари во моментот има требаат. Знам некои кои држат цена од 10.000 евра, па ако некој сака, нека повели. Но знам само една таква успешна трансакција во изминатата година. Не можам да ви кажам за кој се работи, да не ми одлета главата – вели изворот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1