Црквата забрани, ама Хелена ќе скока по крстот


Одлуката на Брегалничката епархија да забрани утре во водите по крстот да се фрлаат и жени наиде на осуда но и подсмев на социјалните мрежи. Свештениците од оваа епархија на МПЦ ОА ваква чудна одлука донеле по ланскиот инцидент кога на девојка која го фати крстот насила и бил одземен од другите кои се фрлиле по него и настанал инцидент.

Меѓу многуте кои ја осудија ваквата дискриминаторска одлука на свештениците денеска се огласи и популарната водителка Хелена Роза. Таа реши јавно да каже дека нема да ја почитувала одлуката и ги замоли фб пријателите да и помогнат во изборот на костим за капење.

Libertas.mk

helena-401x540

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1