Македонија најевтина земја за живот – најскапи Швајцарија и Норвешка


Movehub.com, состави листа на земји каде трошоците на живот се најевтини. Ги прикажаа трошоците за живот ширум светот, а резултатите кои ги добија прилично се изненадувачки.stan pari kukja

На пример трите земји кои имаат најскапи трошоци за живот се Швајцарија, Норвешка и Венецуела, додека земјите каде животот е најевтин се Индија, Непал и Пакистан.

А каде сме тука ние? Според наводите на овој сајт на основа на графичкиот приказ Македонија спаѓа во групата земји во Европа каде животот е најевтин.

Нешто поскап е животот во Србија, БиХ, Унгарија, Бугарија, Албанија, Украина, Полска, Чешка и Турција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1