Нападната куќата на американскиот потпретседател Бајден


Би-Би-Си објави вонредна вест во која е наведено дека попладнево била нападната куќата на американскиот потпретседател Џо Бајден.bajden

Според пишувањата на Би-Би-Си куршуми биле испукани кон куќата на Бајден од возило кое било во движење. Во моментот на нападот американскиот потпретседател не бил во куќата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1