Црн Ѓурѓовден: Девојче (7) загина на слава на гости


Седумгодишно девојче од Ќуприја загина со селото Мургаш кај Уб, кога на неа налета маж кој возел „квад“.

До несреќата дошло во неделата во дворот на куќата на човек кој славен Ѓурѓовден, и кому на гости му доѓле родителите на настраданото девојче.policija-srbija

Тој, како што се дознава, во возел четицикот и на него 11- годишно дете.

Во еден момент, детето ја повлекло рачката за гас,, по што мажот изгубил контрола и налетал на девојчето кое го набљудувало возењето.

Од силината на ударот детето починало на самото место, а возалот на „квадот“ е тешко повреден зошто потоа удирил во оградата од дворот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1