Црн петок во Македонија: Исчезнаа тројца тинејџери


Во петокот во ПС-Кавадарци, Н.В. (45) пријавил дека дента од домот во непознат правец се оддалечил неговиот син А.В. (19). Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.
Вчера во ПС-Велес, З.Ќ. (46) пријавил дека претходниот од домот во непознат правец се оддалечила неговата 16 годишна ќерка. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Во петокот во ПС-Чаир, Х.Ј. (43) пријавил дека тој ден од домот во непознат правец се оддалечила неговата 17 годишна внука. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Вчера во ПС-Свети Николе, П.С. (69) пријавил дека и истиот ден од домот во непознат правец се оддалечила неговата ќерка Б.Ј. (42). Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1