Црна Гора под вода, поплавени објекти и паднати дрва


Невремето кое ја зафати Црна Гора предизвика проблеми за мештаните во бројни населби и градови.

Дождот предизвика изливање на канали и одводи на сообраќајни и јавни површини, а водата продрела во повеќе објекти.

Од полноќ наврнале 85 литри по метар квадратен. Ветерот соборил стебла на повеќе места.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1