„Турчин“: Јас ја дадов раката, сега чекам Вардар да ми ја донесе титулата


Вчера овде во болница ме посетија неколку пријатели меѓу кои и играчот на Вардар, Влатко Гроздановски, на кого му порачав- јас ја дадов раката, сега чекам тие да ми ја донесат титулата, вели навивачот на Вардар, Горан Николовски или попознат како „Турчин“, во интервју за Спортмедиа.

„Турчин“ во моментов се опоравува во Клиниката за пластична хирургија во Скопје.

turcin bolnica

Левата дланка на навивачот била во многу лоша состојба кога бил примен во Клиниката за пластична хирургија во Скопје, но по операцијата сега добро закрепнува.

Последните оценки на лекарите се многу охрабрувачки и се очекува тој да остане во болницата околу две недели.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1