Уапсен Синан Сакиќ – му нашле дрога во гаќите – „Ми треба одам на концерт“


Синан Сакиќ, српски пејач на народна музика кој беше уапсен откако во неговата долна облека биле пронајдени 2,3 грама кокаин, изјави дека дрогата му била потребна бидејќи одел на концерт.sinan-sakic

Тој пред полицијата се бранел дека оди на концерт во Босна и поради тоа му бил потребен кокаинот.

Тој неодамна бил гостин на концерт на Драган Којиќ Кеба во Лозница, каде што, според зборовите на публиката, едвај го издржал настапот. Публиката забележила дека бил дрогиран.

Неговиот син Рашид е осуден на 12 години затвор бидејќи во Лозница во 2002 година го убил Драгољуб Деспотовиќ, а се обидел да го ликвидира Радомир Лазиќ. Бил апсен и претходно под сомнение дека е еден од шефовите на организиран криминал во Лозница.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1