Фото: Еве како е во Дојран летово – преполни модерни плажи, детски џагор, водени лудории


Дојран преполн. Лежалки, детски џагор, замоци од песок, водни лудории, читање на плажа, модерни плажи и кафулиња – ова е Дојран денес. Туристите, меѓу другото, ќе уживаат на прекрасни песочни плажи, одличните сместувачки капацитети и традиционалната храна по достапни цени.

Враќањето на водата во езерото, го врати и ентузијазмот кај туристите, но и надежта кај дојранчани за богата сезона. Велат дека генерално се задоволни од туристичките услугите. За тоа говори и зголемениот број на туристите за околу 40% во однос на лани, кои постојано оди во нагорна линија.

На плажите има редовно спасувачи кои со чамец и постојано патролираат долж крајбрежјето. Шеталиштето е преполно со луѓе.

dojran plaza mk

dojran mk9

dojran leto

dojran voda plaza mk

IMG_2886

spasuvaci dojran mk2

spasuvaci dojran mk

plaza lezalki dojran mk
dojran pesok mk

dojran plaza mk122

IMG_2875

dojran plaza mk7

dojran plaza mk6

dojran plaza mk4

dojran plaza mk3

 

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1