Уапсен Зоран Божиновски


Во Нови Сад е уапсен Зоран Божиновски, македонски државјанин кој со години не беше достапен за органите на прогонот.ZoranBozinovski-640x365

Божиновски денеска ќе биде изведен пред судија во Нови Сад. Сеуште нема потврда од српското министерство за правда на неофицијалните информации дека екстрадицијата во Македонија е веќе потпишана.

Македонските власти имаат распишано потерница за Зоран Божиновски кој е еден од осомничените во процесот „Шпион“.

Press24.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1