Гореше Министерството за локална самоуправа во Белград


Избувнал мал пожар во зградата на Министерството за локална самоуправа во центарот на Белград.POZARNA BELGRAD

Како што изјавиле пожарникарите, пожарот избувнал во 8 часот најверојатно од плафоњерка, но пожарот бил изгаснат пред да дојдат екипите на терен.

Вработените во Министерството за секој слчај ја напуштиле зградата додека ситуацијата целосно не била ставена под контрола.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1