Уапсени две лица за убиството на американскиот амбасадор во Либија


Двајца државјани на Тунис се приведени на аеродромот „Ататурк“ во Истанбул.

Осомничени се за убиството на американскиот амбасадор во Либија, Кристофер Стивенс.
Турските медиуми јавуваат дека лицата се обиделе да влезат во Турција со фалсификувани пасоши.
американскиот амбасадот загина минатиот месец, кога вооружени исламисти по протестите за антиисламскиот филм ,,невиноста на муслиманите,, влегоа во амбасадата на САД во Бенгази.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1