Убиен најголемиот питон – 5,5 метри и 58 килограми (Фото)


Питонот почнал да се витка околу нозете и струкот на студентот по биологија. Морав да го убијам пред да стигне до вратот!

Џејсон Леон жали што морал да го убие питонот што го нашол на пат, возејќи со пријател низ Флорида.

Леон, студент по морска биологија, и порано чувал змија за миленик, па решил да го земе питонот. Но змијата почнала да му се витка околу нозете, дошла до струкот и тој морал да ја убие.

– Не смеев да дозволам да ми дојде до вратот – вели Џејсон.

piton

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1