Убиен српски политичар, синот го избодел до смрт


Златан Бечиќ (55), советник од коалицијата SPO-DSS во Смедеревска Паланка утринава е убиен од страна на својот син Игњат (21).zlatan-becic-640x432

На убиството му претходела семејна расправија меѓу таткото и синот во дворот од семејната куќа.

Синот му задал повеќе убоди со нож на таткото, а лекарите можеле само да констатираат смрт.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1