Убиен телохранителот на Порошенко (ВИДЕО)


Во Киев ноќта меѓу втори и трети јануари дошло до тепачка меѓу 26-годишниот припадник на обезбедувањето на украинскиот претседател Петро Порошенко, Василиј Хмељук и минувач кој имал две кучиња.

Телохранителот добил удар во глава по што паднал и наскоро починал.

Како што пишуваат медиумите, осомничен за убиството е познатиот украински боксер Петро Очеретјани и сега му се заканува затвор од 15 години.

Снимката од убиството на членот на обезбедувањето на украинскиот претседател е објавена на интернет.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1