Убиле 5 год девојче терајќи ја да пие огромни количини газиран сок – уапсени родителите (Видео)


Брачна двојка од источен Тенеси е обвинета за убиство на петгодишно девојче, принудувајќи ја да испие големи количини на сок од грозје и вода.

HT_vaughn_murder_soda_sk_140206_16x9_992Судењето на брачната двојка е закажано за во октомври. Рандал и Марија Вон биле приведени во петокот. Според канцеларијата на судскиот службеник, судијата наредил Марија Вон да биде застапувана од јавен бранител, додека Рандал Вон пак ќе бара приватен адвокат. Засега двојката се нема изјаснето по обвинението.

Според извештајот од обдукцијата кој бил направен на 1 јануари 2012 година, Вон ја принудил Алекса Линбом да испие околу 2,4 литри сода и вода на секој еден до два часа како казна. Масовната течност предизвикала да нејзиниот мозот отече. Брачната двојка е обвинета за убиство, злоупотреба и запоставување, и секој од нив е казнет со 500.000 долари.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1