Која страна од мозокот ви е поразвиена – проверете овде (ВИДЕО)


left-right-brain-280

Научниците велат дека латерализацијата на мозокот е само мит, но резултатите се зачудувачки прецизни. Тестирајте се, изберете А или В и памтете ги вашите одговори (може да го паузирате видеото).

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1