Сега сами можете да го менувате „Look back“ видеото на Фејсбук


Најголемата социјална мрежа „Фејсбук“ за 10-годишнио роденден не изненади со популарното „Look back“ видео, со најважните моменти на секој нејзин корисник.

Facebook_Look_Back_610x436-610x320И додека првите вакви видеа не можеа да се менуваат, сега Фејсбук ја нуди опцијата за преуредување на видеата според вашата желба.

Тоа се прави едноставно, доколку ја посетите страната facebook.com/Lookback, и со кликнување на копчето „Edit“, кое се наоѓа на горниот десен агол.

Сега можете сами да си ги одберите фотографиите кои сакате да се појават во видеото.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1