Ученик се повредил откако скршил стаклена врата


Во скопскиот Ургентен центар вчера било донесено повредено седумгодишно дете од село Кучевиште, ученик во ОУ„Климент Охридски“ во населба Бутел.

Детето било повредено од стакло во стомакот. Од извршениот разговор со директорот и хигиеничарка во училиштето е утврдено дека детето со трчање поминало низ стаклена преграда и се здобило со ресекотини по телото.

staklo-650x325

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1