УХМР најавува невреме и многу дожд во Македонија се до недела


nevreme dozd 11До крајот на неделава времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет.

Повремено врнежите ќе бидат пообилни, локално над 30 литри на метар квадратен со ретки грмежи, особено денеска во ноќните часови и во четврток.

Ќе дува умерен повремено засилен јужен ветер, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1