УХМР: Утре и во понеделник пороен дожд и грмежи (Видео)


Во невремето што зафати делови од државата до 20 часот најмногу дожд наврна во скопската котлина 33 литри на метар квадратен, информираат од управата за хидрометеоролошки работи.ulica dozd 3 mk

Во текот на ноќта ќе се задржи нестабилно со локален пороен дожд со променлив интензитет, грмежи и засилен ветер, а процесите во западните делови ќе бидат поинтензивни.

Видео Канал5

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1