Украина е на чекор до капитулација


Командантот на украинската единица „Азов“, Андреј Билечки, за украинските медиуми изјави дека Украина е на чекор до капитулација.rusija ukraina

-Се води кон целосен воен колапс на Украина. Нашата земја после тоа ќе потпише капитулација, во оваа или во друга форма, рече Белички.

Тој додаде дека војната ќе заврши со признавање на независноста на самопрогласените републики.

-На чекор сме до капитулација, вели Белички и додава дека Украинците се жртви на лагите на Западот.

-Од една страна имаме успех на сепаратистите, а од друга лажни ветувања од Западот, вели Белички.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1