Украинска армија: Со дрон уништивме руски конвој | ВИДЕО


Украинската армија објави видео на кое, како што велат, се гледа уништувањето на рускиот конвој со дрон.

Според украинските власти, станува збор за турско беспилотно летало што го користи украинската армија, а кое на земја уништува конвој руски возила.

Видеото, покрај војската, го објавија и неколку украински владини претставници.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1