Уловен џиновски крокодил – проголтал цел човек ВИДЕО


Џиновски крокодил тежок еден тон, кој изел еден човек и повредил неколкумина, би уловен во Уганда по четиридневната потера околу езерото Викторија во близина на селото Какира

Жителите на селото го барале со помош на Агенцијата за диви животни по загинувањето на еден нивен соселанец. Поради честите напади рибарите се плашеле да се приближуваат на брегот.Крокодилот бил намамен со месо закачено на кука. Се претпоставува дека животното е старо околу 80 години.
krokodil2
krokodil

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1