Умирал од рак – отишол да кречи црква – мистериозно оздравел (Видео/Фото)


 

57 годишниот Greg Thomas добил дијагноза дека има рак на вратот и главата кои е во напредна фаза 4.

 ,, лекарите не можеа да ми кажат уште колку живот имам, само и рекоа на мојата фамилија да се подготвува за мојот погреб,, изјавил Грег.

Грег за да уживо во животот колку што му останало одел на долги прошетки со своето куче низ селскиот пат во Минесота. На една од тие прошетки, до патот видел прекрасна, но руинирана црква.

Одлучил додека е жив да ја бојадиса, да биде убава и бела како порано. Црквата полека го враќала својот сјај, а на една од последните контроли лекарите зачудено му кажале дека ракот како да се повлекува. Грег верува дека црквата го оздравела и најави дека ќе продолжи со нејзината реставрација, прво покривот а потоа и внатрешноста.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1